Myrmidon Training Systems

Myrmidon Training Systems

ACHILLES GLARED AT HIM AND ANSWERED, "FOOL, PRATE NOT TO ME ABOUT PACTS. THERE CAN BE NO PACTS BETWEEN MEN AND LIONS, WOLVES AND LAMBS CAN NEVER BE OF ONE MIND..." - HOMER, THE ILIAD

2018 GRAND CHAMPIONS
Owen Walraven of Mattawan
Andrew Moro of West Michigan Pursuit
Emily Abram-Craig of Petoskey Youth Wrestling
Rippin Vining of Petoskey Youth Wrestling
Michael Gibson of Myrmidon Training Systems
Jacob Brya of Simmons Academy of Wrestling
Jared Pimental of Beast Mode Wrestling Academy
Dominic Christensen of Greenville Wrestling Club
Chandler Murton of Simmons Academy of Wrestling
Zeth Strejc of Lowell
Zachery Donahue of Norton Shores
Nathan Wynsma of Allendale WC
Karl Nadolsky Jr. of West Ottawa
Timothy Rizor of Pine River Wrestling Club
Rory Lancaster of Hesperia
 

2017 GRAND CHAMPIONS
Landen Barnett of Hillsdale
Dakota Harmer of Shelbville
Brady Baker of Michigan West Wrestling Club
Nick Ebright of Dewitt WC
Drew Allgeyer of Upper Level Wrestling Club
Joshua Barnett of Hillsdale

Brayden Cunningham of Rocket Wrestling

2016 GRAND CHAMPIONS
Bradley Bauman of Kodiak Attack
Jason Cranick of Petoskey Youth Wrestling
Garrison Weisner of Kodiak Attack
Jacob Halsey of Michigan West WC
Riley Bettich of Michigan West WC
James Fotis of Lowell Thunderhawks
Jared Lancaster of Myrmidon Training Systems
Alex Zakusylo of Traverse City

2015 GRAND CHAMPIONS
Julius Pacheco of Team Donahoe
Vinnie Abbey of Hartland Wrestling Club
Braylen Parker of Eaton Rapids WC
Simeon Mardossian of South Lyon Matcats
Justin VanVaerenbergh of Michigan Select
Riley Bettich of Michigan West WC
Chris Haynes of Eaton Rapids WC
Braxton Parks of DKW
Brendan Zelenka of St.Johns
Honour Kline of Goodrich Wrestling Club
Brent Booth
Caleb Braley of Myrmidon Training Systems
Octavius Bellamy

2014 GRAND CHAMPIONS
Darius Marines of Grand Ledge WC
Jacob Brya of St. Johns WC
Marc Shaeffer of Inflict
Clay Shaeffer of Inflict
Chris Poland of Thornapple Kellogg
Ramon Correa of Myrmidon Training Systems
Octavius Bellamy of Chicago Gold Rush
 

2013 GRAND CHAMPIONS
Jacob Brya of St. Johns WC
Gavin Bartley of Maple Valley Wrestling Club
Riley Bettich of Lakeshore
Zeth Krystof Strejc of Lowell Thunderhawks
Kevon Davenport of Pontiac Huskies
Braxton Parks of Hawaiian Trained
Brendan Zelenka of St. Johns WC
Lucas McFarland of Massa`s Maniacs
Connor Myers of Team Bulldog
Milik Dawkins of Team Donahoe
Ramon Correa of Myrmidon Training Systems
Jared Nabors of Surf Ninjas
 


 

All auto-bill memberships  must be signed up for on location or through PayPal via webpage. 

Please bring in copy of your recipe to first class when paying for a single month membership.

Payments for month to month memberships must be payed for on location.